Skip to main content

2018-19

Best Production: Macbeth
Best Director: Beate Pettigrew, Macbeth
Best Scene Design: Jim Lane, Macbeth
Best Costume Design: Hannah Oldham and Jodi Appel, Macbeth
Best Light Design: Patrick Inlow, Macbeth
Best Sound Design: Sean Leistico, Macbeth
Best Prop Design: Jarod Shulista, Macbeth
Best Stage Manager: Michael Poleleyev, Sight Unseen
Best House Manager: Emily Worth, Macbeth
Best Male Actor: Hunter Meyer, Macbeth
Best Female Actor: Hannah Oldham, Macbeth
Ultimate Techie: Brandon DuPree
Rat in the Hole: Jackson Spencer

2017-18

Best Production: Gruesome Playground Injuries
Best Director: Beate Pettigrew, Gruesome Playground Injuries
Best Scene Design: JJ James, And They Dance Real Slow in Jackson
Best Costume Design: Katie Coen, Gruesome Playground Injuries
Best Light Design: Rachael Carney, Gruesome Playground Injuries
Best Sound Design: Sean Leistico, Gruesome Playground Injuries
Best Prop Design: Katie Coen, Charlie Brown/dog sees god
Best Stage Manager: Emily Worth, Gruesome Playground Injuries
Best House Manager: Jarod Shulista, Charlie Brown/dog sees god
Best Male Actor: Hunter Meyer, Gruesome Playground Injuries
Best Female Actor: Hannah Oldham, Gruesome Playground Injuries
Ultimate Techie: Katie Coen
Rat in the Hole: Emily Worth

2016-17

Best Director: Beate Pettigrew, Assassins
Best Scene Design: Tammy Keiser, Assassins
Best Costume Design: Rae Nielsen, Mary O’
Best Light Design: Sean Glass, Assassins
Best Sound Design: Jacob Casselman, Mary O’
Best Prop Design: Katherine Allison, The Faculty Room
Best Stage Manager: Zach Jarman, Assassins
Best House Manager: Austin Moores, La Culebra
Best Male Actor: Austin Moores, Assassins
Best Female Actor: Hannah Oldham, Assassins
Ultimate Techie: Zach Jarman
Rat in the Hole: Katherine Allison

2015-16

Best Production: Children's Hour
Best Direction: Beate Pettigrew, Children's Hour
Best Scene Design: Jim Lane, Children's Hour
Best Costume Design: Rae Nielsen, Children's Hour
Best Light Design: Paige Prouse, An Absurd Memory
Best Sound Design: Jacob Casselman, An Absurd Memory
Best Prop Design: Steve Chirpich, Children's Hour
Best Stage Manager: Taylor Sullivan, Inspecting Carol
Best House Manager: Austin Moores, Children's Hour
Best Male Actor: Austen Hanley, An Absurd Memory
Best Female Actor: Hannah Oldham, Children's Hour
Ultimate Techie: Taylor Sullivan
Rat in the Hole: Mak Booher

2014-15

Best Production: A Midsummer Night's Dream
Best Direction: Beate Pettigrew, A Midsummer Night's Dream
Best Scene Design: PJ Barnett, An Experiment With an Air Pump
Best Costume Design: Rachel Nielsen, An Experiment With an Air Pump
Best Light Design: Russell Langdon, A Midsummer Night's Dream
Best Sound Design: Sean Leistico, A Midsummer Night's Dream
Best Prop Design: Caitlin Brisendine, An Experiment With an Air Pump
Best Stage Manager: Taylor Sullivan, A Midsummer Night's Dream
Best Male Actor: Austen Hanley, A Midsummer Night's Dream
Best Female Actor: Lianna Klinger, [title of show]
Ultimate Techie: Taylor Sullivan
Rat in the Hole: Jesse Black

2013-14

Best Production: Dead Man's Cell Phone
Best Direction: Beate Pettigrew, Four X Tenn
Best Scene Design: Jim Lane, Dead Man's Cell Phone
Best Costume Design: Kelly Vogel, The Cripple of Inishmaan
Best Light Design: Russell Langdon, Dead Man's Cell Phone
Best Sound Design: Sean Leistico, Dead Man's Cell Phone
Best Prop Design: Caitlin Brisendine, The Cripple of Inishmaan
Best Stage Manager: Koki Sabates, The Cripple of Inishmaan
Best Male Actor: Sean Leistico, Lie of the Mind
Best Female Actor: Lisa Fiori, Four X Tenn
Ultimate Techie: Paige Prouse
Rat in the Hole: Koki Sabates